Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen İsminizi Girin

Dans ederek kilo vermek mümkün mü? Dünya çapındaki en yaygın dans fitness programı olan Zumba ile olumlu bir cevap verebiliriz. İlk kez 1990’larda Kolombiya’da ortaya çıkan Alberto Perez’in eseri Zumba, günümüzün en popüler türü olarak akıllara kazındı.

Kısaca Zumba‘dan bahsetmek gerekirse; salsa, ça-ça-ça, mambo, flamenko, oryantal, hip hop ve tango gibi farklı dansların birleşimiyle oluşmuş bir tür spordur. Kişinin fiziksel özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösteren bu karışımlar, kısaca dans ederek kilo vermemizi sağlıyor.

Vücuttaki tüm kasları çalıştıran Zumba, eğlenceli bir şekilde fazlasıyla kalori harcamamızı sağlıyor. Zumba ayrıca diğer spor türlerindeki gibi sıkıcı egzersiz hareketleri içermiyor. Bu yüzden mekik, koşu veya şınav yerine dans ederek, sıkılmadan zayıflamak mümkündür.

zumba ile dans ederek kilo vermek

Zumba ile Zayıflama

Amerika’da yılın fitness trendi seçilen Zumba ile 1 saatte en az 500 kalori yakabilirsiniz. Üstelik kalorilerini kaybederken dans ederek eğlenebilirsiniz. Başlangıç için vücudunuzu çok zorlamamanız gerekse de diğer spor türlerine göre daha hızlı bir kalori kaybı mümkündür.

Zumba, oryantal ve R&B gibi canlı dans hareketleriyle moral yükselten endorfin hormonunu salgılmaya yardımcı oluyor. Böylelikle hızlı bir şekilde kalori yakarken iyi hissetmeniz ve eğlenmeniz mümkün oluyor.

zumba dans ederek kilo

Zumba Dansı Nasıl Yapılır?

Zumba, dansı koordine eden hocanın belirlediği bir koreografiye göre çeşitli dans biçimleriyle birlikte genellikle 1 saat sürüyor. Yaş ve kilo etkileyici faktör olduğu için dans eden kişilerin performansları her zaman göz önünde bulunduruluyor. Çünkü performansınızdaki en ufak düşüş, iyi hissetmenize de engel olacaktır.

Göbek dansı, hip hop ve flamenko gibi birçok dansı içeren koreografi, eğlenceli bir şekilde kalori yakabilmeniz için tasarlanıyor. Sadece besin diyeti yerine spor yaparak kilo vermeyi düşünüyorsanız, Zumba sizin için vazgeçilmez bir deneyim olacaktır.

- Sponsorlu Bağlantı -

spot_img

Zumba Nedir? Dans Ederek Kilo Vermek

Sadece besin diyeti yerine spor da yapmak istiyorsanız, Zumba dansı sizler için nokta atışı bir deneyim olacaktır. Dans ederek kilo vermek ve eğlenerek kalori yakmak, Zumba ile mümkün!