Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen İsminizi Girin

Eğer stresli bir dönem geçiriyorsanız çözüm için çok fazla düşünmemelisiniz. Çünkü hobiler, stres atmak için en kolay yöntemlerdir.

Odanızda, balkonunuzda, sokakta ve hatta ofiste… İstediğiniz yerde, istediğiniz zaman hobinizi yapabilirsiniz. Müzik dinlemekten pul toplamaya kadar uzanan hobi kültürleri, mekan algısının yıkılmasını sağlamaktadır.

Ayrıca bkz: Evde Yapılacak Hobi Önerileri

Çok basit hobiler edinerek bile stresinizden arınabilirsiniz. Odanızda bir müzik açıp dans ederek ya da sadece yatağınızda uzanırken o müziği dinleyerek bile kafanızı boşaltabilirsiniz. Size birkaç öneri daha vermemize ne dersiniz?

Meditasyon Yapmak

Siz de etrafınızda meditasyon yapan insanların çoğaldığının farkındasınız değil mi? Sadece meditasyon yaparak, kendinize zaman ayırır ve cidden sakinleşirsiniz. Üstelik yaptığınız hobiye odaklanır ve düşüncelerinizi kontrol altına alırsınız.

meditasyon yapmak

Müzik Dinlemek

Bir tweet’te görmüştüm, insanlar morali düzgünken melodilere, morali bozukken şarkı sözlerine odaklanırmış. Hiç fark etmez, iki şekilde de stres atmanız söz konusu olacaktır. Sevdiğiniz nota dizesinde kaybolmak, hayran olduğunuz sözleri tekrar ederek dinlemek size iyi gelecektir.

Dans Etmek

Dans kurslarına giderek vaktinizi değerli yönetebilir ve eğlenebilirsiniz. Ancak stres atmak için hobiler listemizde herhangi bir aktiviteye bütçe ayırmak uygun değildir. Bu yüzden odanızda kendi halinizde dans etmeniz, zihninizi dolduran düşünceleri bir kenara bırakmanız için yeterli olacaktır. Müziğin ritmine kendinizi bırakın ve sadece vücudunuzu hareket ettirin.

Fotoğraf Çekmek

Telefonunuzla yakalayacağınız birkaç kare, stres atmanıza ve odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Bir aktiviteyi tamamlama hissi, bu dönemde beyninizin ihtiyaç duyduğu bir besindir. İsterseniz çektiğiniz fotoğrafları insanlarla paylaşabilir ve güzel yorumlar da alabilirsiniz.

fotograf cekmek

- Sponsorlu Bağlantı -

spot_img

Stres Atmak için Hobiler – Stresten Arının