Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen İsminizi Girin

2023 yılına girmemizle birlikte teknolojik gelişmelerin izlediğimiz film sahnelerine dahi yansıdığını fark etmişizdir. Artan bütçe ve teknolojik imkanlarla birlikte filmler daha da güzel mi oluyor peki? Bizim gibi çoğu film bağımlısına göre böyle bir durum mümkün değil. O zaman IMDb puanına göre son 10 yılın en iyi filmleri listemize birlikte göz atalım. Böylelikle iyi bir filmin hangi metriklerle doğru orantılı olduğunu anlamış oluruz.

Esaretin Bedeli, Baba ve Kara Şövalye gibi filmlerin üstünden yıllar geçti ve büyük bir çoğunluğa göre yeni çıkan filmler, eski filmler kadar güzel değil. Ancak son 10 yılda da IMDb olarak 8,5 puan bandına ulaşmış birçok film bulunuyor. Lafı dolandırmadan birlikte inceleyelim:

Ayrıca bkz: 21. Yüzyılın En İyi 100 Filmi

Onur Savaşı (2013)

Geçirdiği zor boşanma döneminin ardından hayatını yeniden düzene koyabilmek için çabalayan 40 yaşındaki Lucas, bu filmimizin başrolünü devralmıştır. 8,3 IMDb puanına sahip olan Onur Savaşı, birçok ödülün ve başarının sahibi olmuştur

onur savaşı

Kefernahum (2018)

Kendisini istismar eden ailesine baş kaldırıp kaçan zeki bir küçük çocuğu anlatan Kefernahum dram filmi, Lübnan & Fransa ortak yapımıdır. 2018’te vizyona giren film, IMDb kullanıcıları tarafından 8,4 puana layık görülmüştür.

Kefernahum

Joker (2019)

Fantastik film hayranlarının DC serilerinden hatırladığı Joker karakterini bu sefer Joaquin Phoenix’in elinden izliyoruz. Yine ödüllere layık görülen 8,4 IMDb puanlı bu yapım, toplum tarafından dışlanan bir karakterin gelişimini ele alıyor.

joker

Parazit (2019)

8,5 IMDb puanına sahip yapım, zengin bir aile ile sokak zekası bakımından zengin bir ailenin şanslı bir şekilde bir araya gelmesini anlatıyor. Uzak Doğu yapımı film, tam 4 dalda Oscar ödülüne layık görüldü. Aramızda sır olarak kalsın, son 10 yılın en iyi filmleri listemizdeki favori filmim Parazit’tir.

parazit

Whiplash (2014)

Genç bir bateristin işinde tam bir usta olma isteğini ele alan Whiplash, kendimizi filmin içindeymişiz gibi hissettiriyor. Dram ve gerilimi iliklerimize kadar hissettiğimiz filmin IMDb puanı tıpkı Parazit gibi 8.5. Ayrıca filmin 3 dalda Oscar ödülü bulunuyor.

whiplash

- Sponsorlu Bağlantı -

spot_img

Son 10 Yılın En İyi Filmleri

Eski yıllarda çıkmış filmler hala zirvedeki yerini koruyabiliyor. Buna dayanarak söyleyebiliriz ki, teknoloji ve imkanların gelişimi filmlerin güzel olmasında o kadar da pay sahibi değil. Sizler için son 10 yılın en iyi 5 filmini sıraladık.