Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen İsminizi Girin

Kitap okumayı alışkanlık hale getirmiş insanlar olarak, bazen okuyacak kitap bulmakta zorlanıyoruz. Bu durumda çevremizde veya internette bize öneri vermek isteyen birçok kişi oluyor ancak istediğimiz türe ulaşamıyoruz. Kitap yoksuzluğuna bir nebze de olsa son vermek için, kesinlikle okunması gereken 4 kitap önerisini derledim.

Önereceğim kitapların hepsini okumuş olma ihtimaliniz fazla. Bunun sebebi; bu kitapların neredeyse en tercih edilen türler ve isimlerden oluşması. Önereceğim 4 kitaplık bu liste, okurların kesinlikle okuması gereken kitaplardan oluşuyor.

Ayrıca bkz: En İyi Polisiye Romanları

Yerli ve yabancı kitapların bulunduğu bu öneri listesini fazla vaktinizi almadan sizinle buluşturayım. Hem de bu buluşturmayı, neredeyse hepimizin bildiği ama birçoğumuzun okumadığı Kürk Mantolu Madonna ile başlatalım.

Kürt Mantolu Madonna

Türk yazar Sabahattin Ali‘nin kaleme aldığı bu eserin ilk baskısı 1943 yılında yapıldı. Bu kitabı bu kadar özel kılan ve hala popüler olmasındaki en büyük etken, Sabahattin Ali’nin usta kalemi ve başarılı ruh tahlilleridir.

kurk-mantolu-madonna-yasamkecisi

Fahrenheit 451

208 sayfadan oluşan bu eseri kaleme alan kişi Ray Bradbury‘dir. İlk olarak 1953’te yayımlanan roman, bugünün ve uzak geleceğin dünyasına sert eleştirilerde bulunuyor. Kitap ayrıca teknolojinin gelişmesiyle birlikte sanat ve düşünce dünyasının gerilemesini de anlatıyor.

fahrenheit-451-okunması-gereken-4-kitap

Şeker Portakalı

Kesinlikle okunması gereken 4 kitap önerisi diye bir liste oluşturan herkes, mutlaka önerilerinde Şeker Portakalı‘na yer verir. Jose Mauro De Vasconcelos’un kaleme aldığı bu eser, tam 12 günde yazılmıştır. Ayrıca bu kitap; saflığı, şefkati ve acıyı eksiksiz bir empati ile yaşamanızı ve hissetmenizi sağlayacaktır.

seker-portakali-yasamkecisi

Beyaz Zambaklar Ülkesinde

Grigory Petrov’un kaleme aldığı bu harika eser, Ulu Önder Atatürk‘ün de askeri okul müfredatına konulmasını emrettiği kitaptır. Finlandiya halkının azmine tanık olduğunuz bu kitap, 20’nci yüzyılın başında Rusya‘ya karşı verilen bağımsızlık mücadelesini ele alıyor.

beyaz-zambaklar-ulkesinde-yasamkecisi

- Sponsorlu Bağlantı -

spot_img

Okunması Gereken 4 Kitap – En Yeniler