Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen İsminizi Girin

Marvel Sinematik Evreni, daha önce birçok kategoride karşılaştırılmıştı. Ancak şimdiki listemiz, gişe açılışına göre bir sıralama içeriyor. Popülerliğin en önemli etken olduğu Marvel Evreni’nin gişe açılışına göre en iyi 5 filmi sadece 2 adet solo film içeriyor.

Iron Man, Thor ve Captain America gibi muhteşem filmlerle sinema evreninde yeni bir çağ başlatan Marvel, devam filmleri ile bu çağı daha da geliştirmişti. Ancak gişe açılışına göre en iyi 5 film, bu saydığımız başlangıç filmlerinden hiç birini içermiyor. Birlikte inceleyelim.

Black Panther

2020 yılında hayatını kaybeden Chadwick Boseman’ın başrol olarak yer aldığı Black Panther filmi, 202M $‘lık gişe açılışı ile 5. sırada kendisine yer buldu. Film ayrıca 3 dalda Oscar ödülü kazanırken, toplamda 282 kere aday gösterildi.

marvel en iyi 5 film black panther

The Avengers

Süper kahramanları bir arada gördüğümüz ilk Marvel filmi The Avengers, toplamda 207M $ gişe açılış hasılatı elde etti. 8.0 IMDb puanı bulunan Yenilmezler filminin, 1’i Oscar olmak üzere 80 adet ödül adaylığı bulunuyor.

marvel en iyi 5 film yenilmezler

Avengers: Infinity War

Yenilmezler serisinin 3. filmi olan Sonsuzluk Savaşı, Marvel’ın süper kahraman ekibinin şimdiye kadarki en zorlu düşmanla karşılaşmasını konu ediniyor. Bu beklenti ile 2018 yılında vizyona giren film, toplamda 257M $ gişe açılış hasılatı kazandı.

marvel en iyi 5 film sonsuzluk savasi

Spider-Man: No Way Home

Çocukluğumuzda izlediğimiz örümcek adamların da dahil olduğu bu film, popülerlik ve beklenti dolayısıyla bir solo film olmasına rağmen yüksek hasılat elde etti. IMDb’den 8.2 puan alan filmin 1 Oscar da dahil olmak üzere 67 adet adaylığı bulunuyor.

Toplamda 260M $ gişe açılış hasılatı toplayan yeni Örümcek Adam filmi, Avengers serilerini geride bırakmayı başararak Marvel evreninin en iyi 5 filmi arasında 2. sıraya yerleşti.

marvel en iyi 5 film orumcek adam no way home

Avengers: Endgame

Yenilmezler serisinin şu anlık son filmi olan Endgame, Sonsuzluk Savaşı filminin intikamı niteliği taşımaktadır. Seri devamı olarak sıfatlandırılan bu filmde, Marvel evrenindeki çoğu süper kahramana rastlıyoruz.

1 Oscar olmak üzere 132 adet adaylığı bulunan filmin toplamda 70 ödülü bulunuyor. IMDb’de 8.4 puana sahip olan film, 357M $ gişe açılış hasılatı ile açık ara lider konumunda yer alıyor.

marvel en iyi 5 film endgame yenilmezler

21. Yüzyılın En İyi 100 Filmi

- Sponsorlu Bağlantı -

spot_img

Marvel Evreni’nin Gişe Açılışı En İyi 5 Filmi