Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen İsminizi Girin

Özellikle pandemi sırasında kendimize ayırdığımız vakit, çoğumuz için yeni bir kapı açmıştır. Ancak bir süre sonra kendi başımıza yapabileceğimiz aktiviteleri bulmakta zorluk çekeceğiz. İşte tam da bu durumda vakit ayırabildiğimiz bir aktivite olan koleksiyonculuk, bir amaç edinmemiz için karşıma çıkıyor. Peki koleksiyonu yapılacak 5 şey nedir? Değişik koleksiyon fikirleri mi arıyorsunuz?

Koleksiyon yapmak manevi olarak bizi ne kadar rahatlasa da, bazen maddi olarak zorlayabiliyor. Özellikle oyuncak koleksiyonculuğu gibi aktiviteler, cebimizden kısa bir sürede yüksek miktarda para çıkarabilmektedir. Biz yine de koleksiyonu yapılacak malzemelerin maddi taraflarını bir kenara bırakıp, en eğlenceli yanlarıyla sizlere sunacağız.

koleksiyon-yapma-yasamkecisi

Koleksiyon yapmanın mantığını bir nebze de olsun çözebildiysek, birlikte önerilere geçelim. Bu durumdaki ilk önerimiz ise; taş koleksiyonu.

Taş Koleksiyonu

Doğada binlerce çeşidi bulunan taşlar, koleksiyonu yapılan en zevkli maddelerden birisidir. Sokakta yürürken bile karşımıza çıkması, bizleri koleksiyon sorumluluğumuza birazcık daha bağlayacaktır.

Gazoz Kapağı Koleksiyonu

Koleksiyonu yapılacak 5 şey listemizde kesinlikle kendisine yer bulması gerekenlerden birisidir gazoz kapağı. Hem oyunu olması, hem de koleksiyonu yapılabilmesi bizim için pozitif bir özelliktir. Çok basit olarak gördüğümüz gazoz kapaklarıyla bir hayli eğlenebiliriz.

Çay Poşeti Koleksiyonu

Çay poşeti çok basit olarak gözükse de, değerli bir koleksiyona sahip olmamızı sağlayabilir. Özellikle bir dönemler üretilip şu anda üretimden kalkan çoğu çay poşetleri, koleksiyon parçaları arasında en popüler olanlardır.

koleksiyonu yapılacak 5 şey yasamkecisi

Sigara Paketleri Koleksiyonu

Tıpkı çay poşetleri gibi geçmişte üretilip şu anda üretilmeyen sigara paketleri, vintage bir koleksiyon için vazgeçilmezdir. Özellikle 80 ve 90’ları anımsatan renkli paketler, koleksiyonumuza baktıkça gülümsememizi sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Madeni Para Koleksiyonu

Koleksiyonu yapılacak 5 şey listemizin belki de en bilinen koleksiyonlarından birisidir. Toplaması tıpkı taş gibi basit olduğu için tercih edilme oranı da fazladır.

Neredeyse 150.000 adet farklı madeni para mevcuttur. Bu sayı, yapmamız dahilinde büyük bir koleksiyona sahip olacağımızı göstermektedir. Profesyonel olarak madeni para koleksiyonu yapan kişileri düşünecek olursak, çoğu türü bulmak bizim için kolay olacaktır. Çünkü unutmamamız gereken nokta; ne kadar talep varsa o kadar çok ürün vardır.

- Sponsorlu Bağlantı -

spot_img

Koleksiyonu Yapılacak 5 Şey – Değişik Koleksiyon Fikirleri