Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen İsminizi Girin

Öncelikle kitap okurken müzik mi dinlenir diyenler olacaktır. Çoğu insan böyle düşünürken bir çoğu da tam tersini düşünmektedir. Yapılan bir araştırmaya göre kitap okurken müzik dinleyen insanların, kitaptaki bilgileri daha iyi anlayıp daha çabuk hatırladıkları sonucu ortaya çıkmıştır. Bu araştırma, “Kitap okurken müzik dinlenir mi?” algısını da yıkmıştır. Bu algının yıkılması ise, sizler için kitap okurken dinlenecek 10 müzik önerisini hazırlamamızı sağlamıştır.

Dinlenen müziklerin türü de çok önemli bir husustur. Metal, rock ve rap gibi yoğun sözlere ve ritimlere sahip şarkılar algınızı dağıtabilir, bir süre sonra kitabı bırakıp, müziğin ritmine kapılıp kitabı unutabilirsiniz. Bunun için daha çok soft, sakin müzikler tercih edilmelidir.

kitap-okumak-ve-muzik-yasamkecisi

Öyleyse kitap okurken müzik dinlemeyi seven ve denemek isteyen kişiler için, kitap okurken dinlenecek 10 müzik önerimiz şu şekildedir;

Chopin – Nocturne op.9 no.2

Klasik müziğin en bilinenleri arasında yer alan bu eser, önerilerimiz arasında kendine kesinlikle yer bulacaktır.

Evgeny Grinko – Jane Maryam

Yine bir klasik eser olan Jane Maryam, listemize girmeyi başaran 2 Evgeny Grinko eserinden biridir. Bu eser, kitap okurken bizleri sürüklemeye yetecektir.

Evgeny Grinko – Field

Aslında Polyushka Polye marşına dayanan Field ezgisi, kitap okurken dinlenecek 10 müzik önerimizden birisidir.

Mark Eliyahu – Drops

Mark Eliyahu’nun Drops eseri, ruhu dinlendirebilen en anlamlı parçalardan birisidir. Çoğu kişi bir aktivite yaparken bu şarkıyı tercih etmektedir.

Fahri Atakoğlu – Ninni

Besteci Fahri Atakoğlu’nun bu eseri, herkesin kitap okurken dinlenecek 10 müzik önerisi arasında bulunmalıdır. Soft bir yükseliş elde eden müzik, kitap okurken baş köşemizde olacak düzeydedir.

Hazan Mevsimi (Kanun&Piyano)

Kanun ve piyanonun ruhumu dinlendiren uyumu, listemizde bulunan 10 öneri arasında kesinlikle yer almalıdır.

https://youtu.be/FmB8wC9RvaA

Ross Dally – Hatif

Kitap okurken dinlenecek bir müzik seçmek istesek, Ross Daly’nin Hatif eseri bana göre en başlarda gelir.

Max Richter – On The Nature of Daylight

Max Richter’ın bu eserini daha önce duymamış olabilirsiniz. Ancak bu müzik, kitap okurken hem kafamızı, hem de vücudumuzu dinlendirecektir.

Jacob LaVallee – Evenfall

Kısa olmasına rağmen kesinlikle çalma listemizde yer alması gereken Evenfall, Jacob LaVallee tarafından çalınmış en güzel eserlerden birisidir.

Gavin Luke – Night Walk

Kitap okurken dinlenecek 10 müzik önerisi listemizin son sırasında bulunan Night Walk, bizim için ilk öneri kadar değerli ve gereklidir.

- Sponsorlu Bağlantı -

spot_img

Kitap Okurken Dinlenecek 10 Müzik Önerisi