Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen İsminizi Girin

Sağlıklı bir vücut için en gerekli aktivitelerden birisi uyumaktır. Birçok kişi, uyumanın zaman kaybı olduğunu veya sağlığa düşünüldüğü kadar etki etmediğini savunur. Ancak uyumak cidden önemli ve atlanılmaması gereken bir eylemdir. Peki günde kaç saat uyumalıyız?

Sağlıklı uyku süresi, gündelik işlerimize, yaşımıza, mevsime ve hatta yaşanılan bölgeye göre bile değişkenlik gösterebilir. Ancak bütün faktörleri göz önünde bulundursak bile, ortalama günlük uyku süresi 5-10 saat arasında değişiklik göstermektedir.

Çok uyumanın zaman kaybı olduğunu söylemek çok anlamsızdır. Vücudumuzun, organlarımızın ve beynimizin belli bir süre dinlenmeye ihtiyacı vardır. Günde 2 saat uyumayı tercih eden Nikola Tesla, 25 yaşına geldiğinde çok büyük sağlık sorunları yaşamaya başlamıştır. Bu sağlık sorunlarının da beden yüküne bağlanması, az uyumanın sağlıksız ve kötü bir durum olduğunu kanıtlamıştır.

gunde kac saat uyumaliyiz yasam kecisi

5-10 saat arasında değişen uyku süresi, yetişkin bir insanda ortalama 6-8 saat olmalıdır. 6 saatten az uyuyan yetişkin insanlar, tıpkı Nikola Tesla örneği gibi ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşır. Üstelik bu sorunları bir süre sonra engellemeye gücü bile yetmeyecektir.

Günde 6 Saat Uyku Yeterli mi?

Günde 6 saat uyku uyumanın yeterli olup olmadığı, ortalama uyku süresinin en alt seviyesi olduğu için hep merak edilmiştir. Uzmanlar, ayda birkaç kez uzatılmak şartıyla, 6 saat uykunun yeterli olacağını belirtmiştir.

Günde kaç saat uyumalıyız?” sorusuna cevap arıyorsanız, ortalamanın çok altında veya çok üstünde uyku süresine sahip olabilirsiniz. Sizlere önerimiz; 6 saatten az uyumamanızdır. Sinir sistemindeki toksik atıkların bile vücuttan atıldığı uyku haline kesinlikle süre ayırmalıyız.

- Sponsorlu Bağlantı -

spot_img

Günde Kaç Saat Uyumalıyız?