FilmFilm Önerileri 2021 - Yeni Çıkan Filmler

Film Önerileri 2021 – Yeni Çıkan Filmler

-

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber her gün onlarca film vizyona giriyor. Bu filmlerin çoğu göz ardı ediliyor fakat belli bir sayıda film hafızalara kazınıyor. Görsel efektlerin gelişmesi ile birlikte daha iyi aksiyon sahneleri çekilebiliyor. 2021 yılının son çeyreğine girdiğimiz şu sıralar, bu yıla ve sinema tarihine damga vuran filmler yapıldı. 2021 film önerileri herkes tarafından istenilen bir liste haline geldi.

Ayrıca bkz: Haftalık Film Önerileri

Film izlemek, hem iyi bir vakit geçirmemizi sağlarken hem de yeni bir bilgi öğrenmemize yardımcı olur. Birçok film şehirler, insanlar, doğa ve tarih hakkında bize bilgi verir. Ayrıca filmler gülme, korku ve heyecan gibi insani duygularımızın dışa aktarılmasında bizlere destek olur. Yaşam keçisi ailesi olarak sizin için 2021 film önerileri listesi hazırladık. Gelin bu film listesine beraber bakalım.

Sizler için hazırladığımız filmler ise şu şekilde;

 • Hızlı ve Öfkeli 9
 • The Map Of Tiny Perfect Things
 • The War Below
 • Arınma Gecesi: Sonsuza Dek
 • Together Together

Hızlı ve Öfkeli 9

film önerileri 2021

Her şey bitmişken Dom’un hayatı yeniden tehlike altına girer. Kötü kardeşi, eski düşmanı ile anlaşma yaparak Dom’a saldırır. Dom’un tek önceliği oğlu küçük Brian’ı korumaktır. Dom, ekibini toplar ve son bir savaşın içine girer. Hızlı ve Öfkeli 9, Aksiyon türünde olan bir filmdir. Serinin 9. filmi olarak 2021 yazında vizyona girdi. Hızlı ve Öfkeli 9’un IMBd puanı 5.2 olurken, beklentinin biraz altında kaldı. Fakat filmin tutkunları tek solukta izledi.

The Map Of Tiny Perfect Things

film önerileri 2021

Son derece zeki olan Mark, aynı günü tekrar tekrar yaşadığı bir döngüye hapsolur. Bir şekilde kurtulmanın yolunu arayan Mark, kendi gibi bu döngüde sıkışmış Margaret ile tanışır. Mark ve Margaret bu durumdan kurtulmaya çalışırken birbirlerine bağlanmaya başlarlar. Küçük ama mükemmel şeylerin haritası, romantik ve komedi türünde bir filmdir. IMDb puanlaması 6.8 olan Küçük ama mükemmel şeylerin haritası filmi, bu yılın başında vizyona girmişti.

The War Below

film önerileri 2021

The War Below, Birinci Dünya Savaşı sırasında Messines Savaşı’nın ölümcül açmazını kırma umuduyla, kimsenin olmadığı toprakların altına tünel kazmak ve Alman cephesinin altından bombalar yerleştirmek için işe alınan bir grup İngiliz madencinin hikayesini konu ediyor. Yeraltı savaşı, tarihi ve savaş türünde bir film olarak seyirci ile buluştu. Yeraltı savaşı, IMDb puanlamasında 6.3 puan aldı.

Arınma Gecesi: Sonsuza Dek

film önerileri 2021

Arınma Gecesi: Sonsuza Dek, Arınma Gecesi’nin hiç sona ermemesi gerektiğine karar verilmesiyle yaşananları konu ediyor. Kanunsuz bir topluluk, tek gecelik anarşi ve cinayetle artık yetinmek istemez. Yeraltı hareketinin üyeleri bu yüzden hiç bitmeyecek olan bir katliam ile Amerika’yı ele geçirmeye karar verir. Juan ve Adele, yıllar önce Meksika’dan ABD’ye göç etmişlerdi. Sonsuza dek arınma olayları baş verince tekrardan Meksika‘ya kaçmaya çalışırlar. Arınma Gecesi: Sonsuza Dek filmi, korku ve gerilim türünde bizlerle buluştu. IMDb ise 5.4 puan alarak vitrindeki yerini almış oldu.

Together Together

film önerileri 2021

26 yaşındaki Anna, Matt adında kırklı yaşlardaki bir adam ile çocuğunu dünyaya getirmek için anlaşır. Bunun için alacağı para ile Anna, üniversiteden mezun olmayı planlar. Anna bu duruma sadece bir iş gözüyle baksa da Matt’in yaklaşan ebeveynliğine karşı dizginleyemediği coşkusu, Anna’yı ısrarla hayatına davet etmesine neden olur. Bu süreç ikisinin arasında beklenmedik bir bağın oluşmasına neden olur. Seninle Birlikte, komedi türünde bir film olarak göze çarpıyor. Ayrıca Seninle Birlikte filmi IMDb puanlamasında 6.5 puan ile dikkat çekiyor.

Netflix Film Önerileri 2021

İnternetin her eve girmesi ile birlikte televizyonlar rafa kalkmış durumda. Ayrıca internet ulaşmak istediğimiz her şey için bize fırsat sunuyor. Bununla birlikte birçok film ve dizi izleme platformu ortaya çıktı. Özellikle bu platformlar arasında “Netflix” dikkat çekiyor. Netflix tarafından yüzlerce film seyirci ile buluşuyor. Bu filmlerin bazen yapımcılığını bile Netflix üstleniyor. Üstelik Netflix, son derece popüler olan birçok dizi ve filmi bünyesinde bulunduruyor.

Ayrıca bkz: Bugün Ne Önerdik

Netflix’in içerisinde yüzlerce dizi ve film mevcut. Birçok kişinin sahip olduğu bu platformda istediğiniz her türe ulaşabiliyorsunuz. Yaşam Keçisi ailesi olarak sizlere 2021 yılı için hazırlamış Netflix film önerileri listesini sunuyoruz. Gelin, bu listeye beraber bakalım.

Netflix platformundan hazırladığımız film listesi ise şu şekilde;

 • Kağıttan Hayatlar
 • Blood Red Sky
 • A Perfect Fit
 • Oksijen
 • Her Şeye Evet

Kağıttan Hayatlar

film önerileri 2021

Genç bir adam olan Mehmet, kağıt toplayarak geçimini sağlar. Onun bu hayattaki en büyük destekçisi ise Tahsin Baba’dır. Mehmet’in yaşamı, hayatına Ali adında 8 yaşındaki bir çocuğun girmesiyle bambaşka bir hal alır. Ali’yi ailesine kavuşturmaya çalışan Mehmet, bu sırada küçük çocukla arasında farklı bir bağ kurar. Kağıttan Hayatlar, her saniyesinde izleyiciye dramı hissettiriyor. Özellikle Çağatay Ulusoy‘un müthiş performansı ile bu film, IMDb puanlamasında 6.7 puan alıyor.

Blood Red Sky

film önerileri 2021

Bilinmeyen bir hastalığa sahip kadın, küçük oğlu ile bir uçak yolculuğuna başlar. Bulundukları uçak, bir grup terörist tarafından kaçırılır. Oğlunun hayatını kurtarmak için her şeyi göze alan kadın, bilinmeyen özelliklerini ortaya koyuyor. Aksiyon ve gerilim türünde olan Blood Red Sky filmi, IMDb kullanıcıları tarafından 6.1 puan almıştır.

A Perfect Fit

film önerileri 2021

Genç ve güzel bir moda bloğu yazarı olan Saski, iş için Bali’ye seyahat eder. Burada gittiği bir ayakkabı dükkanında Rio ile tanışan Saski, ondan çok etkilenir. Fakat Saski’nin nişanlısı vardır. Saski, Rio’ya karşı hislerinden dolayı nişanlısı ile olan ilişkisini sorgulamaya başlar. A Perfect Fit, romantik konulu bir film olarak göze çarpıyor. A Perfect Fit, IMDb tarafından 5.3 puan alıyor.

Oksijen

film önerileri 2021

Gözlerini açtığında kendini dondurucu soğukluktaki odada bulan genç bir kadın, oraya nasıl geldiğini hatırlamamaktadır. Olayı çözümlemeye çalışan kadın, donmamak için bir an önce bu dondurucu soğukluktaki odadan kurtulmak zorundadır. Bilim kurgu ve gerilim tarzında olan Oksijen filminin IMDb puanı ise 6.5 olarak dikkat çekiyor.

Her Şeye Evet

film önerileri 2021

Allison, her şeyi tek başaran güçlü bir kadındır. Ona göre her aksiyonun peşinden gidilmeli ve her risk alınmalıdır. Fakat Allison, ne iyi bir eş ne de iyi bir annedir. Allison, bir gün karar alır ve ailesinin her dediğine evet der. Her Şeye Evet, komedi türünde bir filmdir ve gayet iyi vakit geçirmenizi sağlıyor. IMDb puanı ise 5.7 ile dikkat çekiyor.

Kesinlikle İzlememiz Gereken Filmler

Her yıl birbirinden güzel filmler seyircilerle buluşuyor. Pandeminin hayatımıza girmesi ile birlikte sinema salonlarından uzak kaldık. Normalleşmenin başlaması ile birlikte artık beyaz perdeye kavuşacağız.

Her birey, hayatına iz bırakmış bir film izlemiştir. Bu filmler bakış açımızı, hayatı anlamlandırmamızı ve genel kültürümüzü etkilemeyi başarmıştır. Yaşam keçisi ailesi olarak sizlere kesinlikle izlemeniz gerektiğini düşündüğümüz bazı, film önerilerimiz olacak. Gelin, şimdi bu listeye beraber bakalım.

Kesinlikle izlemeniz gereken filmler şu şekilde;

 • Benim Adım Khan
 • Babam ve Oğlum
 • Umudunu Kaybetme

Benim Adım Khan

2021 film önerileri

Khan, Hint bir Müslümandır. Khan’ın Asperger hastalığı vardır ve bu hastalık, Khan’ın hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Khan, ABD başkanına derdini anlatmak için bir yolculuğa başlar. Bu yolculuk için tüm tehlikeleri göze almıştır. Dram türünde olan bu film, Hint sinemasının en çok göze çarpan filmlerinden birisidir. IMDb puanlamasında 8.0 puan alan bu yapıt, izleyenleri son derece etkiliyor.

Babam ve Oğlum

2021 film önerileri

Babam ve Oğlum filminde 12 Eylül darbesinin parçaladığı bir hayatı izliyoruz. Küçük Deniz’in doğumunda annesi vefat etmiştir. Babası Sadık ise bir gazetede haber yazıyordu. Sadık birden bir karar alarak yıllar önce terk ettiği baba evine dönme kararı aldı. Babası ile arasında hala soğuk duvarlar bulunan Sadık, Deniz için buralara gelmişti. Dram türünde olan Babam ve Oğlum, Türk sinema tarihinin en dramatik filmlerinden birisidir. IMDb puanlaması ile 8.2 puan alan bu yapıt, herkesi duygulandırmayı başardı.

Umudunu Kaybetme

2021 film önerileri

İyi bir baba olan Chris Gardner, işinde sorunlar yaşayan, maddi açıdan sarsıntıda olan ve aynı zamanda iyi bir eştir. Ancak ne yazık ki eşi sıkıntılara daha fazla katlanamayacağına karar vererek onu terk eder. Christopher adındaki oğulları da babasının yanında kalır. Karısının terk edişi de yetmezmiş gibi bir de ev sahibi tarafından dışarı atılırlar. Bu baba ve oğlu ayakta tutan tek şey sevgidir. Biyografik tarzda olan Umudunu Kaybetme filmi, birçok kişinin ilham kaynağı olmuştur. IMDb puanlamasında 8.0 puanı olan bu yapıt, sizlerin hayatını olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyoruz.

0zbek
0zbek
Dijital Medya öğrencisi, senaryo ve şiir meraklısı.

21 YORUMLAR

 1. Benim Adım Khan ve Umudunu Kaybetme filmini çok etkilenerek izlemiştim. Ayrıca Seninle Birlikte filmini aşırı merak ettim en kısa sürede izliycemmmm

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Güncel Yazılar

Kitap Önerileri Mayıs 2022

Yaşam Keçisi ekibinin önerdiği Kitap Önerileri sayfasının Mayıs 2022 arşivine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. "Acaba bugün ne okusam?" sorusuyla vakit kaybetmemeniz için...

Kitap Önerileri Nisan 2022

Yaşam Keçisi ekibinin önerdiği Kitap Önerileri sayfasının Nisan 2022 arşivine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. "Acaba bugün ne okusam?" sorusuyla vakit kaybetmemeniz için...

Kitap Önerileri Mart 2022

Yaşam Keçisi ekibinin önerdiği Kitap Önerileri sayfasının Mart 2022 arşivine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. "Acaba bugün ne okusam?" sorusuyla vakit kaybetmemeniz için...

Film Önerileri Mayıs 2022

Yaşam Keçisi ekibinin önerdiği Film Önerileri sayfasının Mayıs 2022 arşivine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. "Acaba bugün ne izlesem?" sorusuyla vakit kaybetmemeniz için...

Film Önerileri Nisan 2022

Yaşam Keçisi ekibinin önerdiği Film Önerileri sayfasının Nisan 2022 arşivine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. "Acaba bugün ne izlesem?" sorusuyla vakit kaybetmemeniz için...

Film Önerileri Mart 2022

Yaşam Keçisi ekibinin önerdiği Film Önerileri sayfasının Mart 2022 arşivine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. "Acaba bugün ne izlesem?" sorusuyla vakit...

Okumaya Değer!

İnternetin Keşfedilmemiş Keyifli Siteleri

Hepimiz biliyoruz ki teknoloji geliştikçe teknolojik aletlere ve internete...

Nasıl Zayıflayabilirim? Sağlıklı Zayıflama Yolları

Bugün sizlere nasıl zayıflanır ve sağlıklı zayıflama yolları hakkında...

Bunları daSevebilirsin
Senin için önerildi!