Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen İsminizi Girin

Günümüzde halen popülerliğini sürdüren roman türleri arasında polisiye romanlarının yeri çok ayrıdır. Aksiyonun, gerilimin, gizemin bir arada sürükleyici şekilde kurgulanması kitap okurları bir hayli memnun etmekte. Bugün sizlere ekibimizin hazırladığı en iyi polisiye romanlarından derleme hazırladık.

Roman türleri arasında en çok tercih edilenler arasında yerini alan polisiye romanlarının geneli yazarın kendisinin kurgu dünyasına bağlı olarak ilerler. Tam bir kurgu evrenini içinde olan okuyucu her sayfada sonra diğer sayfaya geçme isteğini bırakamaz. Zaten polisiye romanlarının en büyük özelliği de bunun olması. Gelelim sizler için önerdiğimiz polisiye romanlarına;

Doğu Ekspresinde Cinayet

Christie’nin romanlarının kahramanı Dedektif Hercule Poirot, Ortadoğu’dan yola çıkan Doğu Ekspresi’nde seyahat ederken trende bir cinayet işlenir ve Amerikalı yolculardan biri bıçaklanarak öldürülür. Tren idaresinden sorumlu Bay Bouc, cinayeti çözmek için Dedektif Poirot’dan yardım ister, Poirot bu teklifi kabul eder ve tam yetkili olarak soruşturmaya başlar: Yolcuların pasaportlarını inceler, ifadelerini alır ve bulmaya çalışır.

dogu-ekspiresinde-cinayet-yasamkecisi

Hayvan Mezarlığı

Dr. Louis Creed ve ailesi eski kızıl derili mezarlığındaki ruhların gazabına uğramışlardı. Bunun elbette nedenleri olmalıydı. King, okurlarını doğaüstü olaylarla dolu, soluksuz okunacak heyecanların doruğuna taşıyor.

Siyah Kan

Siyah Kan Yazarın bir yıl gibi kısa bir sürede kaleme aldığı kitap serbest dalış şampiyonu bir katil ile eski paparazzi, kötülük fikrine ve kaynağına takıntılı bir gazeteciyi karşı karşıya getiriyor.

Gorky Park

Soğuk Savaş sırasında Sovyetler Birliği’nde geçen Gorky Park, Moskova cinayet masası dedektifi Arkady Renko karakterini içeren serinin ilk kitabıdır. Oldukça sürükleyici bir kitap olan Gorky Park polisiye romanlarının en iyilerinin arasında yerini almakta.

gorky-park-yasamkecisi

Ejderha Dövmeli Kız

Henrik Vanger’e her yıl doğum gününde kimden geldiği belli olmayan bir çiçek gelir. Vanger bu gizemli çiçeklerin kimden geldiğini araştırır fakat bir türlü bulamaz. Öte yandan, 1966 yılında yeğeni Harriet ortadan kaybolmuştur. Çiçekler de bu tarihten sonra gelmeye başlar. Bunun üzerine Vanger, konuyu çözmesi için Mikael Blomkvist’ten yardım ister.

- Sponsorlu Bağlantı -

spot_img

En İyi Polisiye Romanları