Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen İsminizi Girin

İnsanların tüm dünyada ortak yaptığı en büyük davranış gülmektir. İnsanları birleştiren gülme mimiği, her türlü olayda karşımıza çıkabilir. Bugün sizlere izlerken kendinizden geçeceğiniz ve keyif alacağınız en iyi komedi dizileri listesini paylaşacağız.

Komedi dizileri, insanların en fazla tükettiği içerikler arasında yer alıyor. Özellikle ülkemizde çok fazla tercih edilen komedi dizileri, insanlara keyifli anlar yaşatıyor. Bununla beraber yerli olarak birçok komedi dizisi üretiyoruz.

Netflix, Amazon ve Disney Plus’ın ülkemizde yayına hayatına geçmesiyle beraber birçok komedi dizisine erişimiz oldu. Listede yer alan diziler tamamen Yaşam Keçisi ekibinin beğenesine göre hazırlandı. Dilerseniz şimdi listeye geçelim.

En İyi Bilim Kurgu Dizileri

Emily in Paris

en iyi komedi dizileri

Emily, Şikago’da yaşayan genç bir kadındır. Pazarlama yöneticisi olan Emily, hiç beklemediği bir anda rüya gibi bir iş fırsatı yakalar. Kariyeri için çok önemli olan bu teklifi geri çevirmeyen Emily, yeni işi için Paris’e taşınır. Yeni bir hayata başlayan Emily, bir yandan yeni işine adapte olmaya çalışırken bir yandan da ailesini, arkadaşlarını ve ilişkisini idare etmeye çalışır.

Dead to Me

en iyi komedi dizileri

Dead to Me, Jen adındaki genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Tuhaf bir mizah anlayışına ve öfke sorunlarına sahip bir kadın olan Jen, genç yaşında dul kalan bir kadındır. Jen’in kocası cinayete kurban gitmiştir. Kocasının acısını atlatamayan Jen’in hayatı kendisinden tamamen farklı bir karaktere sahip olan özgür ruhlu bir kadın olan bir kadın ile tanıştığında bambaşka bir hal alır. İkisi arasında güçlü bir arkadaşlık filizlendiğinde Jen’in yaşamında köklü değişiklikler meydana gelir.

Derry Girls

en iyi komedi dizileri

Derry Girls, 1990’larda Kuzey İrlanda’da çatışmaların yaşandığı dönemde bir grup arkadaşın hikayesini konu ediyor. Katolik ve Protestanlar arasında sorunların yaşandığı dönemde Erin, Orla, Clare, Michelle ve James bir Katolik lisesinde okumaktadır. Siyasi çatışmaların ortasında kalan gençler, ergenlik sorunlarıyla başa çıkmaya çalışırken kendilerini türlü maceraların içinde bulur.

Evli ve Çocuklu

en iyi komedi dizileri

Chicago’da alt tabakadan bir aile olan Bundy ailesinin başına gelen olayların anlatıldığı bu sit-kom, Al Bundy karakteri ile dünya çapında başarıya ulaşmıştır. Aynı ailenin 4 ferdinin de birbirinden farklı karaktere sahip olması sonucu olayları kendi bakış açılarına göre değerlendirmeye başlayan Bundy’ler, sonuç olarak Al Bundy’nin olaylara teşhisleri ile durumları kabullenirlerdi. Al Bundy’nin karısı Peg, son derece tembel ve alaycı iken kızları Kelly, erkeklerle takılmayı seven tam bir aptal sarışın rolündedir. Ailenin en küçüğü olan Bud ise akıllıdır ancak kadınlar tarafından çok sevilmeyen bir tiptir.

Rick and Morty

en iyi komedi dizileri

Rick and Morty, Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından Adult Swim için yaratılan bir yetişkin animasyon televizyon dizisidir. Dizi, kendi zamanlarını aile hayatı ve boyutlar arası yolculuk arasında bölüştürmüş alkolik bilim insanı Rick ve onun torunu Morty’nin maceralarını anlatır.

- Sponsorlu Bağlantı -

spot_img

En İyi Komedi Dizileri