Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen İsminizi Girin

Bir nesnenin iyi veya kötü olduğuna karar vermek, her zaman öznel bir yargı olmuştur. Bu yüzden kitapların da en iyisi olup olmadığına biz karar veremeyiz. Ancak nesnel olan bir özelliğe göre yargılamak, öznel karşılaştırmaları bir nebze de olsa içimize sindirebilir. Bundan dolayı, sizler için hazırladığımız en iyi kitaplar listesini, satın alınma sayısına göre belirledik.

Pandemi ile birlikte kitap okumanın popülerliğinin arttığını biliyoruz. Üstelik bu popülerlikten bugün bile fazla kayıp vermiş değil. Ancak bir süre sonra okuyabileceğimiz kitap alternatiflerinin azaldığını fark edebiliyoruz. Bu durumda da çevremizden birkaç öneriye ihtiyacımız oluyor. Bu yazımızda sizlere, son dönemin en popüler 5 kitabını önereceğiz.

en iyi kitaplar listesi

Momo – Michael Ende

Muhteşem bir dinleyici yeteneği olan Momo, bir kent tiyatrosu harabelerinde yaşayan küçük bir kızdır. Buldukları ya da kendisine hediye edilenler dışında hiçbir şeyi yoktur.

Pek çok kez sinemaya uyarlanan Momo, kırktan fazla dile çevrilmiştir. Üstelik Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü’ne layık görülmüştür.

Ayrıca bkz: Okunması Gereken 4 Kitap

momo yasam kecisi

Kafamda Bir Tuhaflık – Orhan Pamuk

Modern bir destan olarak nitelendirilen bu eser, okumaya değer bir aşk hikayesini konu alıyor. Kısaca ise bozacı Mevlüt ile üç yıl boyunca aşk mektupları yazdığı sevgilisinin İstanbul’daki hayatları anlatılıyor.

Orhan Pamuk’un üzerinde altı yıl çalıştığını belirttiği bu roman, tam 480 sayfadan oluşuyor. Romanın ilk baskı yılı ise 2014.

En İyi Kitaplar Listesi

Dinle, Küçük Adam – Wilhelm Reich

İnsanlar için belgesel niteliği taşıyan Dinle, Küçük Adam kitabı, insanlara yönetilmiş sarsıcı bir çağrıdır. Onların artık zalimce kendi kendilerini mahvetmekten vazgeçmelerini savunmaktadır.

128 sayfalı bu eser, 1946 yılında yazılmıştır. Wilhelm Reich tarafından kaleme alınmış ve şu anda en çok satılanlar arasındadır. Ayrıca en iyi kitaplar listesinde kesinlikle yer almalıdır.

dinle-kucuk-adam-yasamkecisi

Yabancı – Albert Camus

Sıra dışı kişiliğiyle öne çıkan Mösyö Mersault, dile getirdiği ve getirmediği düşünceleriyle okurların zihninde yeni pencereler açıyor. Albert Camus, Mösyö Mersault ile absürdizmi somutlaştırarak insanın anlam arayışına dikkat çekiyor.

112 sayfadan oluşan kitabı Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Albert Camus kaleme aldı. Çoğu kişiye göre herkesin okunması gereken bir eserdir.

albert-yabanci-yasamkecisi

Dönüşüm – Franz Kafka

Dönüşüm, en iyi kitaplar listesinde yer alması gereken başarılı bir eserdir. Yazarın dorukları yaşadığı bu kitapta, toplumun kalıplaşmış akışına gönderme yapılmaktadır.

104 sayfalı kitap Franz Kafka’nın kaleminden geçiyor. Çoğu yorumcuya göre kesinlikle okunulması gereken bir kitap olan Dönüşüm, çoğu okur için de aynı duyguları yansıtmaktadır.

En İyi Kitaplar Listesi

- Sponsorlu Bağlantı -

spot_img

En İyi Kitaplar Listesi – Çok Satan 5 Kitap