Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen İsminizi Girin

Günümüzde insanlar günün stres ve yorgunluğundan kurtulmak için sıklıkla dizi ve filmleri izliyor. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle beraber bilim kurgu dizileri ve filmleri oldukça fazla içerik üretiyor. Bugünkü yazımızda sizlere en iyi bilim kurgu dizileri hakkında bilgi vereceğiz.

Teknoloji son yıllarda oldukça fazla gelişti. Bu her ne kadar bilim dünyasında etkisini gösterse de, dizi ve filmlerde bundan nasibini aldı. Özellikle bilgisayar ortamında yapılan efektler ve yeni uzay senaryoları, dizi ve filmleri de ayrı bir döneme taşıdı.

Dünya üzerinde dizi ve film izleme platformlarının sayısında ciddi bir artış oldu. Ayrıca bu büyük platformlar, ülkemizde de yayın hayatına geçti. Netflix, Amazon, Disney Plus ve yakın zamanda gelecek olan HBO şirketlerinin içerisinde birçok bilim kurgu dizisi yer alıyor.

En Sevilen 5 Dizi Önerisi

Alice Sınır Ülkesinde

en iyi bilim kurgu dizileri

Amaçsız bir bilgisayar oyuncusu ve iki arkadaşı kendilerini paralel evrendeki Tokyo’da bulur. Burada hayatta kalmak için bir dizi acımasız oyuna katılmaları gerekir. 

Kurtlar Tarafından Yetiştirilmiş

en iyi bilim kurgu dizileri

Raised By Wolves, gizemli bir gezegende yaşayan ve insanların çocuklarını yetiştirmekle görevlendirilen iki androidin maceralarını konu ediyor. Gittikçe genişleyen insan kolonisi, dini farklılıklardan doğan büyük bir tehditle karşılaşır. Bu süreçte androidleri oldukça zorlu bir görev beklemektedir. 

Upload

en iyi bilim kurgu dizileri

Teknolojik olarak gelişmiş ve insanların bilinçlerini sanal bir ölüm sonrası hayata aktarabildikleri bir dünyada Nathan, bir araba kazasında öldükten sonra hüsrana uğramış kız arkadaşı tarafından büyük bir göle bakan lüks ve rahatlatıcı bir yer olan cennet versiyonuna gönderilir. Nathan burada dünyadaki müşteri hizmetlerinden sorumlu olan Nora ile tanışır. Çok geçmeden ikisi arasında yakın bir bağlantı gelişir ve bu kısa sürede Nora ile Nathan arasında gizli bir aşk başlar.

Kıyamet Devriyesi

en iyi bilim kurgu dizileri

Doom Patrol, Robotman, Negative Man, Elasti-Girl, Crazy Jane ve Doktor Niles Caulder’ın maceralarını konu ediyor. Doom Patrol’ün her bir üyesi onlara insanüstü yetenekler kazandıran korkunç kazalar geçirdi. Ancak bu kazalar çeşitli yaralar ve görüntü bozukluklarına da neden oldu. Çeşitli eziyetlere maruz kalan, travma yaşayan bu ekip, Şef sayesinde bir araya gelir. Onlar artık yaşanan tuhaf olayları araştırmak ve dünyayı korumak için zorlu bir mücadeleye atılır.

The 100

en iyi bilim kurgu dizileri

Kass Morgan’ın aynı isimli kitap serisinden uyarlanan The 100, bir kıyamet sonrası draması. Bir nükleer savaş dünyayı yok ettikten 97 yıl sonra, insanlıktan kalan tek örnekleri barındıran bir uzay gemisi, 100 genci dünyayı tekrar insanlarla doldurmak için geri gönderir.

- Sponsorlu Bağlantı -

spot_img

En İyi Bilim Kurgu Dizileri

Önceki İçerik
Sonraki İçerik