Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen İsminizi Girin

İnsanoğlu varoluşundan bu yana her zaman hayatta kalmak için mücadele etmiştir. Kimi zaman salgın hastalıklarla kimi zamanda diğer insanlara hayatta kalmak için savaşmıştır. Bugün Yaşam Keçicisi ailesi olarak sizlere izlerken doruklarına kadar hayatta kalma mücadelesini hissedeceğiniz en iyi hayatta kalma filmleri listesini paylaşacağız.

İnsanoğlunun varoluş amacı hayatta kalmaktır. İnsan doğar, büyür, gelişir, yaşar ve ölür. Tüm bu evrelerde insanoğlu, hayatta kalmak için mücadele içindedir. Hayatta kalmak için insanlar her şeyi yapabilir. İnsanlar zor anlarında ve hayatları tehlikede oldukları anda, kendilerinden hiç beklenmeyecek davranışları yapabilir.

Hayatta kalma filmlerinde insanlar bu olayları tamamen yaşarlar. Hayatta kalmak için film karakterleri ile birebir empati içindedirler. Filmde olaylar her zaman absürt mekanlarda geçse de, insanlar her ortamda kendilerini hayatta kalmak için mücadelede bulunabilirler. Hayatta kalma filmleri, insanların izlerken en çok keyif aldığı filmler arasında yer alır.

Diriliş

hayatta kalma filmleri

Hugh Glass kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş için çalışan deneyimli bir tuzakçıdır. Fakat avlandıkları bölgelerde kendilerinden başka hem yerli Kızılderililer hem de Fransız birlikleri kol gezmektedir. Bir av ertesinde bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralanan Glass’ı, yavaşlamamak adına ekibi ölüme terk eder. Fakat bölgeyi herkesten iyi bilen avcı Glass hayata tutunur ve yavaş da olsa yaraları iyileşir. Zira yaşama tutunması için oldukça geçerli bir sebebi vardır… 

Marslı

hayatta kalma filmleri

Marsa görev için gönderilen astronotlar, şiddetli bir fırtına yaşadıkları sırada Mark Watney adındaki arkadaşlarını öldü zannederek onu kaderine terk ederler. Watney gözlerini açtığında ise her şey için çok geçtir. Ekibi onu hiçliğe terk etmiştir. Ancak Mark, ölmemeye kararlıdır. Keskin zekası ve dayanıklılığı ile yeryüzü ile iletişime geçmeye çalışır. Başardığında, milyonlarca mil uzaklıktaki bilim insanları bu adamı eve döndürmek için ellerinden geleni yapacakken, onu terk eden ekip arkadaşları ise zor bir karar almanın eşiğine gelecektir.

Yeni Hayat

hayatta kalma filmleri

Chuck Nolan, bilindik bir şirkette sistem analist uzmanı olarak çalışmaktadır. Bu adamın görevi şirket sorunlarını çözmek adına dünya genelinde seyahatler yapmaktır. Nolan, o kadar yoğun bir adamdır ki uzun süredir ilişki yaşadığı sevgilisi ile evlenmeye fırsat bile bulamaz. Yine bir gün Noel gecesinde gelen bir telefon ile işleri çözümlemek için Malezya’ya yola çıkan Nolan’ın uçağı Güney Pasifik’te düşer. Bilincini kaybeden çaresiz adam gözlerini açtığında, kendini hiç bilmediği ıssız bir adada bulur. Nolan, yaşadığı hayata hiç benzemeyen bu adada hayatta kalabilecek kadar güçlü müdür?

Apocalypto

hayatta kalma filmleri

Bir kabile, Maya uygarlığında huzur ve barış içerisinde yaşamaktadır. Ancak bir gün beklenmedik bir şekilde, tanrılarına kurban etmek üzere köle arayan savaşçılar tarafından acı bir saldırıya uğrarlar. Jaguar Paw isimli adam, hamile karısını ve oğlunu korumak adına onları saklayarak savaşa döner. Yaşadığı bir tutulma sonucunda şans eseri kurban olmaktan kurtulan bu adamın şimdi tek amacı, karısını ve oğlunu kurtararak hayatta kalabilmektir.

127 Saat

hayatta kalma filmleri

Aron Ralston, kimseye haber vermeden Utah dağına doğru yolculuğa çıkmış genç bir dağcıdır. Yolculuk sırasında Moab bölgesi civarında büyük bir kaya parçasının arasına sıkışan dağcı, hayatta kalmak için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır. 5 Gün boyunca yardım bekleyerek bulunduğu yerden başka bir yere gidemeyen Aron, kurtulabilmek adına zor bir karar vermek zorunda kalacaktır.

Ben Efsaneyim

hayatta kalma filmleri

Korkunç bir virüsün yayılmasına engel olmaya çalışan genç bilim insanı Robert Neville, ne yazık ki başarılı olmamıştır. Tüm deneyimine rağmen başarısızlıkla sonuçlanan bu girişimine rağmen hayatta kalabilen Robert’ın bedeni mucizevi şekilde söz konusu virüse karşı bağışıklık kazanmıştır. Kendinden başka hayatta kalabilen insanları üç yıl boyunca her gün arayan genç adam kimseyi bulamamasına rağmen aslında yalnız değildir. Kendi kanını kullanarak virüsün etkilerine karşı bir etken yaratmak isteyen bu adamın zamanı hızla tükenmektedir.

Marvel Evreni’nin Gişe Açılışı En İyi 5 Filmi

- Sponsorlu Bağlantı -

spot_img

En İyi Hayatta Kalma Filmleri

Yaşam Keçicisi ailesi olarak sizlere izlerken doruklarına kadar hayatta kalma mücadelesini hissedeceğiniz en iyi 6 hayatta kalma filmleri listesini paylaşacağız.