Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen İsminizi Girin

Sinema dünyasında birçok türde film beyazperde de vizyona giriyor. Özellikle aksiyon filmleri çok rağbet görse de, korku filmlerinin yeri ayrı. Slasher filmlerin içerisinde sizleri gerilimin yanı sıra kan ve vahşet bekliyor. Yaşam keçisi ailesi olarak sizlere en iyi Slasher filmler listesini sunacağız.

Korku ve gerilim filmleri, dünyanın hemen hemen her yerinde çok sevilen türdür. Slasher filmler ise korku filmlerinin alt bir uzantısı olarak karşımıza çıkar. Slasher filmlerinde bizleri seri katiller, kan, göz yaşı ve hayatta kalma mücadelesi karşılar. Slasher filmlerinde birçok kötü karakter, dünya genelinde büyük bir üne kavuşmuştur.

1980’li yıllarda ortaya çıkmaya başlayan Slasher filmleri, o dönem büyük bir korkuya yol açtı. Özellikle bazı filmlerin eski dönemde işlenen cinayetlerden ortaya çıktığı söyledi. İşte tüm bu bilmeceler Slasher filmleri daha da çekici hale getirdi. Slasher korku kültürü, Antik Roma yıllarına dayanır. Ama o dönemde insanlar gerçekten birbirinin öldürülmesini izlemekten zevk alıyordu. Bu kültür önce kitaplara, sonra da filmlere döküldü. Lafı fazla uzatmadan gelin listemize geçelim.

Ayrıca bkz: İzlenmesi Gereken 5 Tarihi Film

Kanlı Noel

en iyi 5 slasher filmi

1974 Kanada yapımı olan film, akli dengesi yerinde olmayan bir seri katilin noel tatili sırasında kız öğrencilerin bulunduğu öğrenci yurdunu hedef alması sonucu öğrencilerle arasında geçen mücadeleyi temel alıyor.

Çığlık

en iyi 5 slasher filmi

Bir lise öğrencisi olan Casey tuhaf bir telefon alır. Telefonun öteki ucundaki sesi tanımamaktadır. Bir süre sonra yaşanan bir cinayet üzerine polis ve medya olayın üzerine gitmeye başlar. “Hayalet surat” adı verilen bir katil, çevresinde gördüğü gençleri birer birer öldürmektedir. Korku filmlerinin belli klişelerle örüldüğünü düşünen bir grup genç ise, naklen yaşadıkları bir korku filminin içerisinde hayatta kalmaya çalışacaktır.

Katliam Gecesi

en iyi 5 slasher filmi

Davison ailesi, ailenin büyüklerinin evlilik yıldönümleri vesilesiyle şehirden uzak izbe bir evde toplanırlar. Bu kutlamanın davetsiz ilk misafiri ise ailenin genç üyelerinden Crispian’ın yeni kız arkadaşı Erin’dır ve başlarda ortama bu durumun gerginliği hakim olur. Ancak kısa süre sonra yaşanmaya başlayacak olan sürpriz dehşet, aile bireylerinin zihinlerindeki tüm korku tanımlarını yerle bir eder.

Elm Sokağı Kabusu

en iyi 5 slasher filmi

Los Angeles’taki bir mahallede gençler tuhaf bir şekilde ölmeye başlarlar. Parmaklarında jilet keskinliğinde bıçaklar olan korkunç bir adamın bulunduğu kabuslar uyurken canlarını almaktadır. Rüyalardaki bu hayalet, yıllar önce çocuklarını öldürdüğü aileler tarafından linç edilen sapık Fred Krueger’dan başkası değildir. Freddy her nasılsa şimdi geri dönmüş, yeni yetmeleri bir bir rüyalarında öldürerek intikam almaktadır.

13.Cuma

en iyi 5 slasher filmi

Filmde ana mekan, Camp Crystal Lake’tir… Burası, on yıllar önce esrarengiz cinayetlerin yaşandığı, terkedilmiş bir gençlik kampıdır. Gözünü budaktan sakınmayan cesur bir girişimci kampı tekrar hizmete açmaya karar vererek yakışıklı delikanlılar ve güzel genç kızlardan oluşan bir kadroyu işe alır. Bir yağmur fırtınası kampı dünyanın geri kalanından soyutladığında korkunç ölümler başlar.

Listedeki yer alan filmler Yaşam Keçisi ailesi olarak hazırlanmıştır. Listedeki her film, sizlere Slasher ruhunu sonuna kadar hissettirecek. Listedeki her film, Slasher filmleri sevenler tarafından en iyi slasher filmler olarak adlandırılır.

- Sponsorlu Bağlantı -

spot_img

En İyi Slasher Filmler